Logo2017
ukenplru

Сайти

Створенн сайтів: сайт-візитка, сайт-каталог, лендінг пейдж, корпоративний сайт, інформаційний портал, інтернет-магазин і ін..

Копірайтинг

Створення публікацій для сайтів.

Просування

СЕО-оптимізація сайтів, реєстрація в пошукових системах, контекстна реклама і ін...

Мультимедіа

Фото, відео, аудіо для сайтів.

Нещодавно до нас звернувся один з давніх клієнтів з запитанням  «як йому оптимізувати сайт» Спочатку дане запитання спантеличило, оскільки однозначної і простої відповіді тут не існує. Оптимізація сайту це занадто обширне поняття . Пізніше стало зрозуміло, що багато людей з тих чи інших причин мало обізнані з цим терміном, тому наступна публікація сподіваємося стане у нагоді усім, хто планує стати власником сайту і зробити ще один крок до розуміння інтернет-середовища.

Як і в житті, оптимізація  в Інтернеті  - це покращення, оновлення заради зростання ефективності. У нашому випадку мова йде про якісь новаторства чи дії, які заставлять ваш сайт працювати краще. І саму на цьому моменті усі узагальнення та спільності завершуються.

 

Щодо оптимізації сайту – вона залежить від поставлених конкретних завдань і сформульованих проблем. Попробуємо у цій публікації розглянути типові потреби оптимізації сайтів.

Оптимізація коду сайту

Для прикладу розглянемо ситуацію, коли Ваш сайт проіснував тривалий час зазнавши  багато переробок. І в один прекрасний момент Ви розумієте, що ваша сторінка завантажується занадто повільно. Що робити? У даній ситуації необхідна оптимізація коду сторінки – один з найскладніших видів оптимізацій, яку проводять  веб-прграмісти. Суть цієї оптимізації полягає у заміні та спрощені фрагментів коду з метою зменшення їх розміру і зменшення  навантаження на сервер. Взагалі до такого виду оптимізацій вдаються великі портали у яких вироблення нової версії «з нуля» є занадто дорогим задоволенням. Також такої оптимізації потребують час від часу самописні сайти.

Технічна оптимізація

Ще один приклад демонструє технічну оптимізацію. Ваш сайт тривалий час існує, аж раптом виникає потреба впровадження нової послуги на сайті з допомогою нового скрипта чи модуля. А він працює виключно на новій версії PHP 5.5. Окрім цього уже й місця недостатньо для сайту. Отож збільшення місця і підключення підтримки PHP 5.5 на хостінгу належать до технічної оптимізації. Отож техоптимізація стосується насамперед технічних моментів функціонування сайту: хостінг, домен, платформа, локалізація і т.д. Під час такої оптимізації змінюються технічні характеристики сервера, програм підтримки і т. д. Дана оптимізація впливає безпосередньо на швидкодію та безпеку сайту.

Оптимізація дизайну та юзабіліті

У вас є інтернет-магазин або інший комерційний інтернет-проект. В один прекрасний момент Ви розумієте, що на відміну від конкурента (з яким у вас ну майже однакові умови діяльності) людей заходить менше, і відвідувачі потрапляють не на ті сторінки, які б вам хотілося. Звичайно проблема комплексна: тут варто попрацювати над іміджем, над сеооптимізаціє. (про яку згодом). Але ключовою проблемою може бути зовнішній вид та зручність сайту (юзабіліті). Кольорова гама відлякує, розміщення елементів на сайті ускладнює пошуки тої чи іншої інформації. Власне оптимізація на цьому етапі передбачає переробку дизайну та верстки сайту. Над вирішенням цієї проблеми переважно окрім веб-програмістів залучаються фахові дизайнери з досвідом маркетингового дизайну (дизайну що вміє продавати). Переважно такої оптимізації зазнають сайти, які було розроблені без урахування маркетингової складової.  А взагалі рекомендовано час від часу видозмінювати дизайн освіжаючи його сприйняття. Але при цьому він має зберігати свої ключові корпоративно-дизайнерські ознаки.

Сео-оптимізація

Ми створили сайт, а відвідувачів немає. Зареєстрували його в пошукових системах і каталогах, а відвідувачів далі немає. Очевидно Ваш сайт потребує негайної сеооптимізації.  Сеооптимізація – це такий вид модернізації інформаційної складової сайту, в результаті якого ваш сайт стає дружнім для пошукових систем і займатиме кращі позиції у пошукових запитах. Відповідно більшість людей вас буде бачити і відвідувати. Сеоптимізація уже давно перевтілилась в окрему галузь, яка об’єднує в собі інтернет-маркетинг, програмування і інформаційну складову. У великих студіях працюють окремо сео-спеціалісти над вирішенням проблем просування, або створюються спеціальні фірми з сео-оптимізації та просування.  І цей процес є постійним і довготривалим, оскільки правила в сео-середовищі дуже часто змінюються. У багатьох випадках бюджет сео-оптимізації і сео-просування у кільканадцять разів може перебільшувати бюджет створення сайту.  Що ж найперше вдосконалюється на нашому сайті під час сео-оптимізації? Зрозуміло що інформація. Тобто публікації, метадані, та посилання. Від коректності та превельності їх створення залежить ваш рейтинг у пошукових системах і відповідно кількість людей, які відвідали ваш сайт.

Оптимізація захисту сайту

Ранок. Ви маєте на меті переглянути відгуки на сайтів, проте замість сайту вам відкривається якась порно-сторінка.  Декілька спроб зайти на сайт не увінчалися успіхом. Вас зламали. Про те що робити у такій ситуації  розповімо в інших публікаціях, а наразі мова піде про те як убезпечитися від такого розвитку подій. Саме для цього існує оптимізація захисту сайту. Фахівці, які будуть провадити цю роботу насамперед оптимізують систему логінів і паролей, а також систем доступу до сайту. Окрім цього вони налаштують ті чи інші програми, які слідкуватимуть надалі за спробами взлому. Але варто розуміти, що хакери не сплять  і ваш захист сьогодення – завтра стане по зубах учню 11 класу з лихими намірами. Тож оптимізацію захисту сайту варто проводити регулярно з певним інтервалом. Лише у такому випадку буде гарантована безпека працездатності  Вашого сайту.

Ми на прикладах розглянули декілька типових оптимізації сайтів, з якими рано чи пізно може зустрітись кожен власник сайту. Насправді рідко трапляються завдання по конкретних напрямках оптимізацій. Переважно усе здійснюється комплексно.  І як переконуємось сфера оптимізації складна і велика, що на руку не завжди чесним компаніям. Тобто можна вкласти в оптимізацію кошти, а віз і далі там. Окрім цього у необізнаних з цією сферою людей існує безліч легенд стосовно очікувань від оптимізації. Отож на завершення декілька порад, які сподіваємось направлять вас по правильному шляху у світі оптимізації.

Проблеми між замовником і оптимізаторм – як їх уникнути?

Більшість проблем у стосунках з оптимізаторами породжені помилковим твердженням «я їм заплатив тепер хай дають результат, і уже сьогодні». Щоб переконатися у помилковості даного твердження необхідно дати відповіді на наступні запитання:

У яких моментах варто вдаватися до оптимізації?

У  тих моментах, коли сайт перестає виконувати свої функції, або його ефективність різко падає. Це звісно стосується усіх видів оптимізацій окрім оптимізації безпеки. Тут варто захист оптимізувати регулярно. Хаотичне бажання оптимізації непідкріплене потребами лише призведе до конфліктів і аж ніяк не до позитивних результатів.

Коли варто очікувати ефект від оптимізації?

У різних сферах по різному. Під час технічної оптимізації одразу відчуєте пришвидшення у роботі сайту. Те що вас досі не зламали є результатом оптимізації безпеки. Проте коли мова йде про сеооптимізацію та оптимізацію дизайну тут результати варто очікувати не раніше ніж через місяць.  У багатьох випадках результат може з’явитися і через рік. Все залежить від сфери діяльності сайту.

Чого вимагати від підрядника з оптимізації?

Хоча оптимізація як явище оперує у більшості відносними поняттями, проте і тут можна сформулювати конкретні цілі та завдання. Най очікуванішим фактором вдалої оптимізації є збільшення унікальних відвідувачів на сайті. Також до елементів контролю варто віднести збільшення швидкості роботи сайту, підвищення протягом нетривалого часу (1-2 місяці) позицій вашого сайту у пошукових системах.

Чи можуть фахівці з оптимізації без власника сайту досягнути хороших показників?

Без активної участі власників сайтів у процесі оптимізації досягнути позитивного результату вкрай складно. Ваша участь у процесі оптимізації гарантує насамперед контроль за виконанням усіх операцій, а по друге допомагає оптимізувати вузькопрофільні моменти, породжені особливістю вашої діяльності.

Що робити коли при правильній оптимізації результату не видно.

Швидше за все проблема не в оптимізації і не в сайті а у сторонніх факторах: проблеми маркетингу, ситуація на ринку, технічні проблеми у мережі.

Отож сподіваємося, що вищевикладена інформація сприятиме зростанню подальшої ефективності оптимізації вашого сайту.


 

Ярослав Баран

На замовлення SAMPLE-SOFT

Ми Вам зателефонуємо

Ми Вам зателефонуємо

Неверный ввод
Невірно вказані дані. Впмшіть лише цифри.
Невірно вказані символи
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop