Logo2017
ukenplru

Сайти

Створенн сайтів: сайт-візитка, сайт-каталог, лендінг пейдж, корпоративний сайт, інформаційний портал, інтернет-магазин і ін..

Копірайтинг

Створення публікацій для сайтів.

Просування

СЕО-оптимізація сайтів, реєстрація в пошукових системах, контекстна реклама і ін...

Мультимедіа

Фото, відео, аудіо для сайтів.

Якщо читаєте дану публікацію, ви або вже є власником сайту, або плануєте замовити його виробництво. Тобто у цій публікації попробуємо в загальному зрозуміти що означають ці латинські букви і як воно проявляється на роботі вашого сайту.

Ще донедавна таке явище, як SSL було прерогативою виключно розробників сайту. Клієнту про нього не обов’язково було знати. Воно стосувалося насамперед безпеки сайтів і звісно у такі тонкощі замовників у великій мірі не цікавили. Проте так було донедавна. Починаючи з 2017 року компанія Google буде намагатися запровадити це явище і в СЕО-сферу. А тут крути не крути доведеться і простим користувачам вникати у технічні тонкощі. Та давайте спробуємо зрозуміти що це таке.

Розшифровується дане поняття як Secure Sockets Layer і приблизно перекладається як рівень захищених сокетів. Наразі я переконаний, що це ні про що вам не говорить. Образно кажучи це технологія чи вірніше протокол, який закодовує і захищає обмін даних між користувачами і сервером. Для простого користувача звісно він непомітний і зрозуміти йдуть ваші дані на сервер відкрито чи закодовано на перший погляд ніби складно. Ось вам маленька підказка. Якщо адреса сайту розпочинається з http:// у вас відкрита передача гіпертексту(тобто усіх даних). Якщо адреса розпочинається з https://  - усі дані передаються по захищеному протоколу. Логічно, що такий протокол варто застосовувати скажімо для інтернет-магазинів де здійснюються платежі он-лайн, оскільки при відсутності SSLсередньо-накручений хакер зможе перехопити дані і використати платіжну інформацію у своїх інтересах. Мабуть SSL-сертифікат (саме так називається це явище при застосуванні на сайті) потрібен якомусь корпоративному порталу через який здійснюється обмін службовою інформацією. Та все ж для статичних, презентаційних ресурсів з відкритим контентом на моє переконанняSSL-сертифікат – зайві витрати. То в чому проблема?

Відносно нещодавно компанія Google у своїх блогах повідомило про зміни у політиці ранжування сайтів у пошукових мережах. Відтак сайти які не будуть мати SSL-сертифікат, будуть понижені в рейтингу і навіть можливо будуть відмічатися як небезпечні ресурси. Судячи з офіційної інформації може виникнути наступна ситуація, коли ваш сайт-візитка, скажімо якоїсь туристичної садиби в Карпатах відкриється перед вашими потенційними клієнтами з поміткою «небезпечний ресурс», відповідно, яка реакція може бути у користувача. Звісно він зі статусу «потенційний клієнт» змінить на статус «випадковий відвідувач». А винними вважатися будете Ви, бо не придбали SSL-сертифікат. Чесно, якось воно змахує на зловживання монопольним становищем, яке прикривається опікую про безпеку користувача. А насправді це намагання змусити власників сайтів додатково сплатити за не завжди потрібні прибамбаси.

Тепер дефакто уявимо прихід зловісного 2017 року. Що вам необхідно зробити, аби не опинитися за бортом пошукової системи Google. Насамперед розраховувати на те що ваші видатки на утримання сайту зростуть всередньому на 300-400 гривень на рік. Після аналізу пропозиції на ринку середня ціна простого SSL-сертифіката на один домен на рік десь коливається в цьому діапазоні. Насправді SSL-сертифікати є різні і їх вартість буде залежати віт технічних потреб. Скажімо якщо у вас є сайт з субдомена – вам доведеться сплатити ще вищу вартість.

Далі говоримо про ситуацію, коли ви усе таки вважаєте, що вам на сайті потрібен SSL-сертифікат. Як технічно далі діяти? Насамперед звертаємося до розробника вашого сайту з проханням під’єднатиSSL-сертифікат до сайту. Якщо розробник адекватний – він вам сам видасть усю потрібну інформацію, що і скільки буде коштувати і усі технічні моменти він візьме на себе. Тут лише варто розуміти що простіше зробити новий сайт з SSL-сертифікатом, аніж під’єднати сертифікат до уже діючого сайту. Тому у вартість, яку вам озвучать, можуть входити також послуги по адаптації сайту для використання з SSL-сертифікатом. Також на цьому етапі варто бути уважним, від якої компанії вам пропонується сертифікат. Насправді тут також не усе прозоро. Виявляється, бувають так звані «довірчі» сертифікати і самопідписні. Так от останній взагалі можна роздобути або самостійно згенерувати. Проте їх не підтримують браузери. Вони підтримують лише «довірчі» сертифікати. А такі випускають лише 4 компанії: Comodo, Geotrust, Symantec, Thawte. Тому їх пам’ятаємо і звіряємо з пропонованими.

 

До речі, вам дана ситуація нічого не нагадує? Добрі застійні корупційні часи, коли виписувалися рецепти лише в конкретну аптеку, або якщо хочете проект обійстя, можете його зробити лише у конкретно вказаного архітектора. Але наразі такі умови і вдіяти проти них простий власник сайту нічого не може. Тому далі говоримо про позитиви та негативи SSL-сертифікат.

 

Якщо у вас є SSL-сертифікат, по теорії у вас має відкриватися райдужна дорога у СЕО-просуванні та в безпеці роботи вашого сайту:

  • Ви займаєте вищі місця в пошуковиках, а це більша кількість відвідувачів і відповідно клієнтів
  • Під час e-mail розсилок з домену вашого сайту листи частіше оминають папочку СПАМ і частіше стають прочитаними
  • Ваші платіжні операції і дані клієнтів є у безпеці, адже захищені від перехватів.

До недоліків насамперед належать:

  • Платня  за SSL-сертифікат
  • Відсутність конкуренції та прозорості серед поставників SSL-сертифікатів
  • Постійна прив’язка до абонентної платні (за сертифікат треба регулярно сплачувати)
  • Складність даного поняття для пересічного обивателя.

Що вас очікуватиме при відсутності SSL-сертифікату

  • Пониження рейтингу в пошукових мережах
  • При e-mail-розсиланні з дому листи в основному будуть потрапляти в СПАМ
  • Таврування вашого ресурсу як «небезпечний» чи «неблагонадійний».

 

Нажаль на практиці не довелося мати справу SSL-сертифікатами, тож не можемо спростити або спростувати усе вищевикладене. Можливо навіть усі ті страшилки є результатом неточності перекладу. Та все ж, якщо це правда, хотілося б вірити, що компанія Google усе зрозуміє помилковість цього напрямку і відмовиться від нього. А в її історії уже таке бувало. Скажімо її протягування в СЕО тегу <autor>, від якого згодом компанія відмовилася. У противному випадку слід очікувати на розвиток подій, який стався з відомим виробником мультимедійного програмного забезпечення. З етичних міркувань не називаємо її, проте історія досить повчальна: після необережних кроків компанії підсадити споживача на постійну «абонентну платню» – програму (яку протягом десятиліть «не могли» зламати) зламали і вона пішла у вільне безкоштовне плавання. Все таки сподіваємося на далекоглядність і поміркованість менеджерів Google і очікуємо на широкомасштабну роз’яснювальну кампанію про нововведення.

 

Ми Вам зателефонуємо

Ми Вам зателефонуємо

Неверный ввод
Невірно вказані дані. Впмшіть лише цифри.
Невірно вказані символи
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop