Logo2017
ukenplru

Сайти

Створенн сайтів: сайт-візитка, сайт-каталог, лендінг пейдж, корпоративний сайт, інформаційний портал, інтернет-магазин і ін..

Копірайтинг

Створення публікацій для сайтів.

Просування

СЕО-оптимізація сайтів, реєстрація в пошукових системах, контекстна реклама і ін...

Мультимедіа

Фото, відео, аудіо для сайтів.

Хоча обізнаність аудиторії з роками зростає, проте пригадую ситуацію, коли до нас прийшов замовник якому необхідно було для роботи мати свій персональний сайт. Так от він розповів, що 2 роки вагався на цей крок, лише через те, що у компаніях куди він звертався з нього кепкували через незнання на перший погляд усім відомих термінів. Тому ця публікація присвячена усім хто вперше ступає на стезю веб-сайтів. Пропонуємо невеликий перелік термінів, з якими взуєте будь-якого програміста чи веб-дизайнера.

 

                                                                                  Веб-сайт   

 Якщо звернутися до офіційних визначень цього явища веб-сайт – це місце в мережі, а також «Веб-сайт» – це сукупність веб-сторінок, розташованих в мережі Інтернет, об'єднаних під одним доменним ім'ям або ip-адресою, власником яких є приватна особа або організація. Простіше кажучи в мережі є такі місця де щось зберігається. Це щось – «інформація» у формі тексту і графіки. Ці місця розташовані на серверах (деталі в статті про «сервери»). Одне таке місце – окрема сторінка. Група сторінок, які мають спільну адресу формують сайт

 Хостінг

  Під хостінгом розуміємо фізичне місце розташування сайту. Простіше кажучи, для того, щоб сайт був доступний в Інтернеті, він має бути розміщений на якомусь компютері (сервері) з постійним доступом до інтернету. Цей доступ має бути не простим, а бажано швидкісним. Тому в більшості випадків усі сервера зосереджуються у таких місцях, як дата-центр. Якщо заглибитися в термінологію, сьогодні хостінг має ще й значення послуги надання дискового простору для розміщення сайтів. Для цього щоб сайт був функціональним на сервері має бути встановлене відповідне програмне забезпечення на кшталт веб-сервера. Сучасні хостінги переважно пропонують уже повний пакет послуг: наявність баз даних, поштових сервісів і т.д. Поділяються хостінги на платні і безплатні, а також відповідно до кількості простору виділеного під конкретний сайт.

 Домен

  По простому, домен - це унікальне імя сайту, яке можемо спостерігати одразу після www. Для прикладу доменним іменем даного сайту є sample-soft.com. Доменні імя обслуговуються групою серверів доменних імен DNS. Дані сервера зберігають усю інформацію про імена і ретраслюють їх на сайти, до яких вони закріплені. Доменні імена є унікальні і мають ієрархічну структуру. Домени найвищого рівня можуть бути орагнізовані за географічним чи організаційним принципом. До таких належать домени з популярними розширеннями com. ua. net. До доменів другого рівня належать com.ua, pp.ru...

 Браузер

  З англійської перекладється як "оглядач" чи "переглядач". Загалом браузер це Ваша улюблена програма, з допомогою якої ви блукаєте всесвітньою павутиною. По науковому браузери формулюють як програмне забезпечення для компютера для взаємодії з гіпертекстовою інформацію. А посуті це  Internet Explore, Opera, Mazila, Chrom і інші, які дають нам можливість переглядати веб-сторінки (основою яких є гіпертестова інформація).

 Трафік

   Цей термін частіше зустрічаємо у стосунках з провайдерами інтернету. Мережевий трафік - це кількість інформації, яка передається через мережу за певний проміжок часу. Це явище також варто чітко узгоджувати при обрані хостінгу. Найчастіше хост-компанії регламентують безлімітний трафік для сайтів, але напрактиці все таки є обмеження про які варто одразу запитувати, щоб в майбутньому не виникало конфліктних ситуацій.

 Статичний сайт

 Статичний сайт - група HTML-документів з'єднаних між собою посиланнями. Тобто це група незмінних сторінок зі сталим дизайном. Перевагами такого сайту є дешевизна їх виробництва. Недоліком - дорогі навіть у зміні простої інформації, оскільки доведеться правити код. Найркще такі сайти використовувати для візиток з незмінною інформацією.

 Динамічний сайт

  Сайт, сторінки якого формуються з допомогою певної програми. Дані сайти є більш оперативними, оскільки при різних обставинах можуть по різному виглядати і пропонувати відмінний контент. Перевагами такого сайту є простота роботи з інформацією, яку можуть змінювати через адміністративну панель люди з мінімальними навиками роботи на компютері.. Тобто зміни обійдуться для власника беззатратоно. Недоліком є дорожнеча виготовлення, та спеціальні вимого щодо хостінгу.

 Скрипт

 

 Фрагмент програмного коду в тілі сайту. Даний фрагмент називають ще й сценарієм. Даний сценарій автоматизує деякі завдань. Скажімо для веб сторінок скрипти використовуються для створння анімації, голосування чи інших інтерактивних дій (пересилання даних, підрахунок, реєстрація і т.д.)

Сервер

 У сфері веб-розробок поняття "сервер" зустрічається у двох інтерпритаціях як програма і як окремий компютер. Обєднюєїх здатність працювати автономно реагуючи на зовнішні зміни та завдання. Сервер як компютер - зустрічається у мережевій термінології. Це окрема машина, яка підєднана до локальної чи глобальної мережі і надає свої обчислювальні чи дискові ресурси для користувачів цієї мережі. Типовим використанням серверів є хостінг. Тобто серевер це фізичне розташування сайтів у інтернет-мережі. Сервер, як програма забезпечує звязок між клієнтом і сервером з допомогою повідомлень які передаються з допомогою спеціального протоколу.

 IP адреса

 У будь-якій мережі для того щоб не виникало накладок кожен комп'ютер має володіти своєю унікальною неповторною алресою. Такаж ситуація і в Інтернеті де ця адреса називається IP - адресою (Internet Protocol Address). Тобто кожен користувацький комп'ютер коли під'єднюється до Інтернету, отримує свій унікальний номер, що і є IP - адресою. Такі адреса бувають статичними і динамічними. Статичні - закріплені за комп'ютером, сервером, користувачем. Змінні - після кожного заходу в Інтернет отримується нова адреса.

 Боти

 Як не дивно, але однозначного твердження «що це» в Інтернеті не існує. Річ у тім, що боти можуть бути найрізноманітнішими. Однозначно Бот це програма, яка покликана автоматизувати ті чи інші процеси в мережі. Для прикладу Вікіпедія використовує боти для збору інформації в мережі і генерування в кінцевому результаті публікацій. Пошукові боти або роботи виконують функцію збору інформації про наявні інтернет-ресурси та нові веб-сайти. Нажаль є й не дуже доброзичливі боти, які написані зловмисниками чи хакерами заради завдання шкоди вебсторінкам. Одні з них покликані автоматично підбирати логіни і паролі, інші завдавати шкоди навіть цілим серверним системам. Про те як виявити боти і як з ними боротися читайте у наших порадах.

 Спам

 

   Масове розсилання реклами чи іншої кореспонденції користувачам, які не погодились на її отримування. Найчастіше це явище спостерігаємо в електронній пошті. Хоча спамери (люди які розсилають спам) давно вийшли за її межі і тепер спам можемо зустріти в коментарях на форумах і навіть в текстових повідомленнях мобільних телефонів.

 Флуд

 В перекладі з англійської означає  «повінь». В сучасному світі «Флуд» як термін став синонімом «марнослів’я». В Інтернеті «флуд» – це великі за об’ємом повідомлення які не несуть ніякої нової інформації. Образно кажучи «водичка». Такі повідомлення найчастіше можна зустріти на форумах чи в коментарях. На форумі «Флуд» має ще одне значення – будь-яке повідомлення, що не стосується теми. Поряд з цим терміном варто розглядати «флейм» «тролінг»

 

Соціальна мережа

 

 Лінк

 Посилання в гіпертекстових документах. По простому лінк це таке явище на сайтах, яке може бути приєднанене до слова, фрагменту тексту, пункту меню чи картинки. Коли користувач клацає мишкою по такому фрагменту -  відбувається перехід на іншу запрограмовану під цим посиланнм сторінку. Власне лінк чи посилання є основою основ будь-якого сайту роблячи їх багатороздільними чи багатосторінковими.

Контент

 Під цим явищем прийнято вважати інформаційне наповнення сайту. Тобто контентом є усі статті, публікаці та ілюстрації до них, розміщені на сайті. Таке розмежування цієї складової веб-сторінок відбулося з впровадження динамічних веб-сайтів. Тепер контент зберігається не в тілі сторінки (у коді), а у базі даних, що суттєво прискорює завантаження сайту.

Хіти

 Термін стосується збору статистики відвідин сайту. Важливий для інтернет-маркетингу. Хіт або хіти вказують на кількість переглядів однієї конкретної сторінки. Він відображає в сумі усіх відвідувачів і їхню кількість звертань до конкретної сторінки (кількість візитів).

 

Унікальні відвідувачі

 Дане явище також стосується збору інформації та статистики про відвідувачів сайту. Унікальним відвідувачем (або відвідувач з унікальної IP-адреси) вважається такий гість сайту який за певний проміжок сайту відвідав сайт. Таким проміжком переважно є одна доба. Саме перший візит вважається унвкальним показником. Наступний візит протягом доби уже не зараховується. Завдяки цьому показнику вираховується скільки реальних людей відвідувало сайт протягом доби.

 SEO

 

 Форум

 

  Чат

 

 Тролінг

 В інтернет-серидовищі це синонім слова "провокація". Тролінг - це цілеспрямоване свідоме розміщення повідомлень, постів новин з метою спровокувати конфлікт між читачами. Переважно вдаються до тролінгу на форумах, в соціальних мережах в коментарях. Наслідком тролінгу є флейм (образи, марослівя і т.д.).

  Флейм

 Словесна війна на ворумах в коментарях і чатах, яка немає жодного стосунку до початкової теми. Найчастіше флейми спалахують через особисту образу на віртуального співрозмовника. Тоді варто сподіватися і на лайливі і непристойні слова у подальшому тексті. Флейми поряд з флудом та тролингом є вкрай небажаними для мережевого етикету. Доречі в перекладі з англійської означає "вогонь"

Копірайтинг

 Публікація на писана на замовлення (на задану тематику) . У веб-середовищі копірайтинг є окремимнапрямком роботи, оскільки від професійності написання залежить успішність просування сайту. На відміну від інших видів копірайтингу, веб-копірайтинг має тісний стосунок з СЕО, тому його особливістю є адаптація до СЕО-потреб

Унікальна стаття чи публікація

 Публікація чи стаття, яка першою зявилася на вашому сайті ібільш ніде до цього не публікувалася. Наявність таких статей позитивно впливає на просування сайту у пошукових мережах.

Рерайтинг

 Переписування чи перефразовування існуючих публікацій зі збереженням змісту і суті задля набуття  статусу "унікальної публікації"

Ми Вам зателефонуємо

Ми Вам зателефонуємо

Неверный ввод
Невірно вказані дані. Впмшіть лише цифри.
Невірно вказані символи
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop